בחירת עורך דין עבור הליך חדלות פירעון

האופן שבו בוחרים עורך דין חדלות פירעון יקבע איזה מגבלות יוטלו על החייב, כמה מהחובות הוא יצטרך להחזיר ומה משך הזמן שיעבור עד לקבלת צו הפטר. אבל איך עושים זאת בצורה נכונה? הנה כמה הצעות.
בחירת עורך דין
בחירת עורך דין

בחירת עורך דין חדלות פירעון היא עניין קריטי. מצד אחד, כל מי שנמצא לקראת התהליך מרגיש את הלחץ ואת החרדה. מצד שני, לא תמיד יש מספיק זמן להתייעץ עם אנשי מקצוע. אבל יחד עם זאת, הדבר הנכון לעשות הוא קודם כל להבין את החשיבות של עו"ד בתהליך כזה, ולאחר מכן להשקיע את המשאבים הנדרשים בהשוואה בין אנשי המקצוע הרלוונטיים.

החשיבות של עורך דין חדלות פירעון מומלץ

חשוב לבחור בצורה נכונה עו"ד חדלות פירעון כי יש לו כמה השפעות על התהליך. קודם כל, עורך הדין זכאי על פי החוק להיות מעורב כבר בשלבים הראשונים של התהליך ובעיקר בשלב של החקירה. כאשר מתנהלת חקירה על ידי המנהל המיוחד במטרה להעריך את יכולת החייב לפרוע את חובותיו, עורך הדין יכול לייצג את האינטרסים שלו ולהפחית אותם.

פרמטרים להשוואה בין עורכי דין

מכאן והלאה, כל שנותר לעשות הוא להצביע על הפרמטרים שבהם משתמשים על מנת להשוות בין עורכי דין. ספציפית בהליכי חדלות פירעון, יש כמה פרמטרים שכדאי להתייחס אליהם:

  • ניסיון בתחומי התמחות רלוונטיים – הכי חשוב שעורך הדין המייצג את החייב יהיה בעל ניסיון. ככל שיש לעורך הדין יותר ניסיון, כך עולה הסיכוי שהוא יודע מה לעשות גם במקרה ויתרחשו אירועים לא צפויים לאורך התהליך. מבחינת החייב, עורך הדין הוא הגורם היחיד שמפריד בינו לבין בתי המשפט וההתמחות שלו היא עניין מהותי.

  • המלצות של לקוחות קודמים – עוד דרך טובה לבחור עו"ד חדלות פירעון היא לקבל עליו המלצות. ככל שמקבלים יותר המלצות על עו"ד מסוים, כך עולה הסיכוי שהוא יצליח למלא את השירות שמצופה ממנו על הצד הטוב ביותר.

  • עלויות ומחירים – שכר טרחה מהווה גם הוא פקטור בהשוואה בין עורכי דין. אם רוצים ליהנות ממה שעורכי דין מציעים בהליכים מורכבים של חדלות פירעון, המחיר הוא משהו שבודקים עוד לפני שמתחייבים להעסיק אותם.

מהו משך הזמן עד קבלת ההפטר?

עורך דין מקצועי המעורב בתהליכי חדלות פירעון מקצר את משך הזמן שעובר מהרגע שבו התהליך מתחיל ועד שהחייב מקבל צו הפטר. בהקשר הזה, משך הזמן עד קבלת ההפטר הוא עניין קריטי כי המטרה של חדלות פירעון היא לעזור לחייב לפתוח דף חדש בחייו הכלכליים. כאשר הדף החדש נפתח באופן העולה בקנה אחד עם האינטרסים של החייב, סביר להניח שהוא גם ירגיש את תחושת הביטחון.

גלילה לראש העמוד

חיפוש באתר: