מה החוק אומר לגבי קורקינט חשמלי?

קורקינטים חשמליים הפכו בשנים האחרונות לכלי תחבורה מועדף על גברים ונשים בטווח רחב של גילאים. בזכות הניידות הגבוהה והאפשרות להשתמש בו גם בתוך העיר וגם מחוצה לו, הקורקינט החשמלי זוכה להצלחה ויכול גם לחסוך את העמידה בפקקים. 

הבעיה היא שנסיעה על קורקינט חשמלי יכולה להיות הרבה יותר מסוכנת מאשר נסיעה על כלי רכב אחרים. קורקינט חשמלי מהיר יותר מקורקינט רגיל ולכן כל נפילה ממנו עלולה לגרום נזק גופני רב. בנוסף לא תמיד קל לשלוט ברכיבה עליו, וזה מסוכן בעיקר אם משתמשים בו לצד כלי רכב או הולכי רגל אחרים.

קורקינט חשמלי חוקים
קורקינט חשמלי חוקים

4 חוקי נסיעה על קורקינט חשמלי

  1. גיל מותר לרכיבה – החוק בישראל אוסר על רכיבה על כל סוג של כלי רכב ממונע כולל קורקינט חשמלי מתחת לגיל 16. בהקשר הזה בכלל לא משנה אם מדובר על קורקינט חשמלי או על אופניים חשמליים, כי הגיל המינימלי תקף אצל כולם באותה מידה.

  2. רכיבה בשבילי אופניים – החוק בישראל אוסר על רכיבה על מדרכה ומאפשר רכיבה על הכביש רק אם אין שבילי רכיבה ייעודיים. במילים אחרות, חובה לרכב על קורקינט חשמלי רק על שבילים המיועדים לכך.

  3. חובת חבישת קסדהחובה לחבוש קסדה גם בעת רכיבה על קורקינט חשמלי וגם בעת שימוש באופניים חשמליים, הקסדה מצילה חיים והשימוש בה תוך כדי רכיבה עשוי להיות קריטי.

  4. הרכבה – אז האם מותר להרכיב על קורקינט חשמלי? התשובה: אסור להרכיב אף אחד על קורקינט חשמלי. לשם השוואה, מותר להרכיב ילד עד גיל 8 על גבי אופניים חשמליים (אבל רק אם משתמשים בכיסא ייעודי).

מה לגבי הספק ומהירות של קורקינט חשמלי?

אי אפשר לא להזכיר את ההספק והמהירות המותרים של קורקינט חשמלי. בהקשר הזה נקבע שהמשקל של הקורקינטים צריך להיות מוגבל עד 30 ק"ג, אבל שבכל מקרה ההספק יוגבל ל-250 וואט והמהירות המרבית תהיה מקסימום 25 קמ"ש

בנוסף כל קורקינט חשמלי צריך להיות בעל מדבקה שיש עליה מידע על הכלי (מידע זה אמור לשמש בעיקר את רשויות האכיפה).

גלילה לראש העמוד

חיפוש באתר: