רכישת דירה יד שניה

רכישת דירה יד שניה היא עסקה בעלת משמעות רבה אצל כל אדם בה הוא משקיע סכום כסף רב ומתחייב לשנים של משכנתאות והלוואות.

לכן מן הראוי לבצע אותה באחריות ולא לחסוך בהוצאות שכירת שירותי עורך דין מקרקעין בעל ניסיון שידע לבחון את כשרות העסקה, לאחר סכנות ופרצות, לנסח חוזה הולם ולנהל בשביל הלקוח את כל ההליכים והבירוקרטיה המשפטית בנוגע למסמכים הרלוונטיים למערכת מיסוי מקרקעין במטרה להשיג עבור הלקוח תוצאות מוצלחות.

רכישת דירה
רכישת דירה

לוודא שאין עיקול או שעבוד על הנכס

חשוב מאוד לפני ביצוע כל מהלך בעסקת הרכישה לברר האם קיים עיקול או שעבוד על הדירה, כמו גם הליכים משפטיים אחרים (לצורך הדוגמה: צווי הריסה למבנה, חובות אודות חריגות בנייה ללא היתר וכו'ו).

שכן, במידה ותתבצע קניית דירה עליה חלים חובות, עיקולים ושעבודים הרוכש עשוי להיפגע ולהסתבך בבירוקרטיה שלא לצורך. עו"ד מנוסה ידע לבדוק לפני תחילת ביצוע העסקה, מול הרשויות השונות כי זכויות הדירה האמורות לעבור לרוכש יהיו נקיות מעיקולים ושעבודים. היה ונמצא עיקול או שיעבוד, חובה לדרוש מהמוכר להסדיר אותם ורק לאחר מכן ניתן להתחיל בביצוע תהליך הרכישה.

האם לחתום על זכרון דברים?

טועים נפוצה אצל הרבה אנשים היא לחשוב כי זכרון דברים הינו מסמך טיוטה בלתי מחייב וחסר תוקף משפטי. אך למעשה זה לא תמיד נכון, על פי החוק זכרון דברים יכול להיחשב בתור חוזה מחייב בר תוקף לכל דבר אשר נועד להבטיח את המשך ביצוע עסקת מקרקעין, והוא מעלה קשיים, סכנות משפטיות והוצאות כספיות, בעיקר במצבים של ביטול עסקאות ובהן רכישת דירה יד שניה. בשביל להימנע ממקרים אלו, מומלץ לא לחתום על זכרון דברים לפני ביצוע העסקה ובלי סיוע של עורך דין מקצועי שיבחן את כדאיותה ויוודא שאין סכנות.

מיסוי מקרקעין - על מה חשוב להקפיד?

הליכי מיסוי מקרקעין בכל עסקת נדל"ן מומלצים לביצוע בליווי בעל מקצוע הבקיא בתחום לכל רזי תקנות המיסוי המתעדכנות מעת לעת. תהליך נכון יפרוס בפני הלקוח המבצע את הרכישה תמונה מפורטת להליכי מיסוי מחושבים, לרבות ביצוע עסקאות עתידיות. תכנון מקצועי יניב השפעה מכרעת בעת ביצוע העסקה ויטיב הן עם המוכר והן עם הרוכש, חיסכון כספי והעברת זכויות הדירה לרוכש באופן מסודר.

אל תעברו את התהליך לבד!

היעזרו בייעוץ מקצועי של עו"ד דיני מקרקעין אשר יעזור לכם בניהול תהליך הרכישה וילווה אתכם לאורך כל השלבים של העסקה, תוך הפגנת ניסיון וידע לחוקים ולתקנות, מניעת הונאה, איתור פרצות ועד לסגירת עסקה כדאית.

גלילה לראש העמוד

חיפוש באתר: