עורך דין מקרקעין – עורך דין נדל"ן

כל אחד עשוי להזדקק לשירותיו של עורך דין מקרקעין / נדל"ן בסיטואציות שונות כגון: לפני ובעת מכירת דירה וקנייתה, זיכרון דברים, מחלוקת בין דיירים בבתים משותפים או בייצוג מול קבלנים, ניסוח חוזים והסכמים, רישום מקרקעין ועוד. עורך דין נדלן המכיר היטב, לעומק ולפרטיו עשוי להועיל לכם בנושא.

מדוע יש צורך לקבל ייעוץ משפטי בעת עסקת מקרקעין?

בתחום המקרקעין קיימות הרבה פרצות לנוכלות והסתרה, בעזרת אי ידיעת הקונה את נבכי התחום – הוא יכול ליפול ולקנות נכס משועבד, נכס מכור, קרקע לא יציבה, נכס שאינו שייך כלל למוכר הדירה, אזור מועמד להריסה. שלל טעויות שכאלה ניתן למנוע על ידי פנייה לעורך דין מקרקעין בעת ביצוע העסקה.

לכן בדומה לשירותים אחרים הדורשים התערבותו של אדם מקצועי הבקיא בתחום ודיניו, כך גם בעת ניהול עסקאות מקרקעין מומלץ לקבל שירות של עו"ד בעל ניסיון בתחום.

lawyer
lawyer

6 תחומי העיסוק העיקריים של עו"ד מקרקעין:

1 - רכישת דירה מקבלן

עורך דין מקרקעין מלווה את לקוחותיו בכל ההליך המורכב של רכישת דירה יד ראשונה. הוא יבדוק במיומנות את תנאי החוזה של הרכישה, בעלות הקרקע של חברת הבנייה או הקבלן ופרטים משפטיים נוספים הדורשים בדיקה מדוקדקת וזהירה ואשר יקנו לכם הליך רכישה בטוח.

2 - קניית דירה יד שנייה

לפני קניית דירה יד 2, צריך לבדוק את מצב הדירה מהבחינה המשפטית – עורך דין העוסק בתחום עסקאות מקרקעין, יבחן את המצב המשפטי של הדירה ויוודא מי הם בעלי הזכויות על הנכס.

בנוסף חשוב לברר כי לא חלים על הדירה תביעות או עיקולים, עורך דין מקרקעין בנוסף יברר האם לאור מצבה התכנוני של הדירה עלולות להתגלות חריגות בנייה וכן את האפשרויות המיומנויות העומדות לרשות הרוכשים כמו לדוגמה אפשרות לשעבוד הדירה לטובת משכנתא כדאית.

3 - מכר ורכש של נכס מקרקעין

עורך דין נדל"ן/מקרקעין עוסק במתן ייצוג וליווי משפטי לרוכשים ולמוכרים של נכסי מקרקעין – הוא מעניק ליווי משפטי במסגרת עסקאות מקרקעין החל מברור זכויות הבנייה, ניהול משא ומתן לקראת גיבוש חוזה מקרקעין וחתימה עליו, תוכניות פיתוח אזוריות וזהות קבלן הפיתוח.

בנוסף על כך עו"ד מקרקעין מלווה את לקוחותיו בנושא גרירת/סילוק משכנתאות ו/או נטילת משכנתאות במסגרת עסקת מכר, מטפל במסמכים הדרושים להעברת זכויות בנכס ורישום הזכויות בנכס עד לסיום העסקה.

4 - מיסוי מקרקעין

עסקאות מקרקעין מתבצעות בשילוב ייעוץ ותכנון מס מלא, ביחס למכלול העסקאות ומצבת הנכסים שברשות הלקוח וקרוביו.

מס שבח הוא מס על הפער בין מחיר קניית הדירה הראשונה למחיר מכירתה, מההפרש יקוזזו ההוצאות הנלוות קרי עורך דין, מתווך ושיפוצים שבוצעו בדירה.
*מס רכישה משלמים על דירות מגורים, מגרשים חקלאיים, חנויות ובתים פרטיים.

היטל השבחה עשוי להיות מס מקרקעין הכבד ביותר המוטל על הנכס שלכם במידה ואכן חייב הנכס במס זה, תפקידו של עורך דין מקרקעין יהיה להוביל אתכם למיצוי זכויותיכם על פי חוק עד צמצום מרבי של התשלום.

5 - הסכמי שכירות

ליווי משפטי מקצועי למשכירים ושוכרים – שירות נוסף של עו"ד מקרקעין כולל הכנת הסכם שכירות, בדיקת מצב הזכויות בנכס לשוכר וניהול משא ומתן מול הצד שכנגד בשביל לגבש נוסח סופי עבור הסכם שכירות על הביטחונות הנלווים אליו, והכל תוך שמירה על האינטרס והצרכים של הלקוח.

6 - תמ"א 38

ייצוג ועדי בתים ודיירים משותפים מול הקבלן משלב המשא ומתן ועד לשלב ביצוע העסקה במלואה, הבטחת תשלומים או דמי שכירות בהתאם לתהליך התקדמות הבניה והבטחת קבלת ערובות מתאימות על ידי הקבלן.

העלות והתועלת

כאשר מדברים על שכר טרחה נכון למדוד אותו ביחס לתועלת המופקת מטרחתו של עורך הדין. לא פעם הכסף ששולם לו לא עומד בשום יחס לכסף שהלקוחות מרוויחים כתוצאה מעסקת מקרקעין מוצלחת, אשר מי שעמדה מאחוריה הוא העו"ד.

בשל מורכבותו של נושא הקרקעות ולו רק בשל חלקם של גורמים אחדים בבעלות, בשייכות או בזיקה אליו נדרש טיפול מקצועי ומושכל בשביל להסדיר את הנושא השנוי במחלוקת או במקרה שבו האינטרס של הלקוח מחייב ומצדיק מאבק למיצוי זכויותיו.
*המידע באתר זה אינו מחליף ייעוץ עורך דין מקרקעין.

גלילה לראש העמוד

חיפוש באתר: