עורך דין דיני עבודה

מעוניינים לדעת מהן הזכויות התעסוקתית שלכם? מרגישים כי אינכם מקבלים את המגיע לכם לפי החוק? עורך דין דיני עבודה זהו בעל המקצוע שיסייע לכם בכל הנושאים הקשורים לייצוג שלכם בנושא.

אל תוותרו על הזכויות שלכם

אנשים רבים נתקלים לעיתים קרובות בבעיות הקשורות בדיני עבודה, כמו לדוגמה מהן הזכויות שלהם במקום התעסוקה מבחינת התנאים: תשלום עבור שעות נוספות, דמי מחלה, פנסיה ועוד.

פעמים רבות המעסיק אינו ממלא אחר התנאים החוקיים והבסיסיים ולכן בכל מקרה שאתם חושבים שהזכויות הבסיסיות שלכם נפגעו אתם יכולים לפנות לייעוץ אצל עו"ד, הוא ישמח להיפגש איתכם לפגישת ייעוץ ראשונית על מנת להעריך את המקרה שלכם ולהנחות אתכם לגבי דרכי הפעולה.

כאשר נשמרות הזכויות הן של המעסיקים והן של העובדים, מתאפשרת סביבת עבודה רגועה ונעימה יותר המאפשרת להגדיל את תפוקת העובד ושביעות רצון המעסיק מאיכות עבודתו.

עבודה
עבודה

במה עוסק עו"ד דיני עבודה?

אם אתם רוצים לדעת עוד על הזכויות המגיעות לכם בעבודתכם בין אם אתם עובדים או המעסיקים, עורך דין דיני עבודה הוא הכתובת עבורכם. מכיוון שהחוק הקשור לנושאים שונים הקשורים בתחום זה הוא מורכב, אתם צריכים איש מקצוע המכיר היטב את החוק ואת הפסיקות בנושא על מנת שיוכל לייעץ לכם או לסייע לכם בתביעת הזכויות שלכם במידת הצורך.

הנושאים איתם הוא מתעסק מגוונים ועוסקים בין היתר ביחסי עובד מעביד כמו למשל מהן זכויותיכם במקרה של הלנות שכר מצד המעסיק או במקרה של פיטורים והאם מגיע לכם פיצויים?. תוכלו להתייעץ גם בנוגע לזכויות שלכם מבחינת שכר לפי שעה, ימי חופשה ומחלה ותשלומים בגין נסיעות ושעות נוספות.

כמו כן, עורך דין לענייני עבודה מעניק ייעוץ משפטי חשוב למעסיקים כך שימנעו מעצמם תביעות עתידיות, ומסייע גם בהליך חדלות פירעון ופירוק חברות.

מה הקשר בין עורך דין לענייני עבודה לבין משפט העבודה הקיבוצי?

סיטואציות שהן יחסית נדירות ביחס לסל השירותים הן אלו המבוססות על משפט העבודה הקיבוצי, במסגרת זו מוסדרים היחסים שבין ארגון עובדים לבין המעביד, בעיקר בתחומים הבאים:

  • חופש ההתאגדות של העובדים והזכויות הנגזרות מתוכו.
  • זכות השביתה של העובדים בכל סיטואציה – לרבות השאלה מתי היא חוקית ומתי לא.
  • הסכם קיבוצי שמותר למעסיק לערוך עם מספר גדול של עובדים בעת ובעונה אחת.

במילים אחרות, עו"ד לענייני עבודה מספק את סל השירותים שלו גם אל ארגוני העובדים ולא רק לכל עובד בצורה פרטנית. בשביל להתנהל מול המעסיק בהקשרים שונים, יכול להיות שיהיה צורך במעורבותו.

איך בוחרים בעורך דין המתאים?

אין דבר נחוץ יותר לשמירה על הזכויות שלנו כעובדים מאשר בעל מקצוע העוסק בייעוץ משפטי בתחום. כל עובד באשר הוא, יטיב לעשות אם יתייעץ לפני כל שינוי תעסוקתי עם בעל מקצוע אשר ידאג לשמור על כל הזכויות המגיעות לו הן בשעת העסקה והן בשעת פיטורים או הרעת תנאים.

אם אתם חושבים כי פגעו בזכויות שלכם מומלץ מאוד שתפנו לייעוץ רק אצל עורך דין העוסק בדיני עבודה. כדאי לנסות לקבל המלצות מלקוחות מרוצים בשביל שתוכלו להתרשם מהניסיון וההצלחות שלו במקרים דומים. חשוב לקבוע עם העו"ד פגישת ייעוץ על מנת שתוכלו להתרשם ממנו ולברר איתו לגבי סיכויי ההצלחה שלכם בתביעה עתידית.

בכל מקרה בו אתם חושבים שנפגעו זכויותיכם או כי המעביד אינו נוהג בכם בצורה ראויה אל תמהרו להתפטר ולעזוב את העבודה מכיוון שאתם עלולים לפגוע בזכויות שלכם אלא פנו ישר לייעוץ אצל עורך דין דיני עבודה על מנת שיוכל לבדוק האם אכן החוק עומד לצדכם ואתם יכולים לתבוע בבית משפט את הזכויות המגיעות לכם.

גלילה לראש העמוד

חיפוש באתר: